Wojciech Pomorski: Nie składam broni, będę walczył o córeczki

„Głęboko wierzę w to, że przyjdzie taki dzień, kiedy odbiorę telefon i usłyszę głos moich ukochanych córeczek, Justynki i Iwonki-Polonii”. Z Wojciechem Pomorskim, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech Dyskryminacja.de, rozmawia Robert Wit Wyrostkiewicz.Robert Wit Wyrostkiewicz: Dziewięć lat temu Jugendamt, czyli niemiecki sąd rodzinny, zakazał Panu rozmawiać po polsku z własnymi dziećmi. Później uniemożliwił Panu kontaktowanie się z córkami. Czy może Pan przypomnieć nam wydarzenia sprzed lat i opowiedzieć o Pana obecnej sytuacji?

Wojciech Pomorski: Od prawie dziesięciu lat walczę przeciw przymusowej germanizacji dzieci. W 2003 r. moja była żona, Niemka, przy wsparciu Jugendamtu uprowadziła z domu w Hamburgu nasze dwie córki, Justynę i Iwonę-Polonię. Wtedy jeszcze miałem pełnię praw rodzicielskich i nadzieję na szybkie unormowanie sytuacji i częste kontakty z córeczkami. Odkąd dziesięć lat temu sąd pozbawił mnie praw rodzicielskich, moje córki widziałem łącznie jedynie przez szesnaście godzin. Ostatni raz miało to miejsce w lutym 2010 roku. Od tamtego czasu, czyli od przeszło trzech lat, mimo wyroku austriackiego sądu, że mam widzieć dzieci co dwa tygodnie, nie widziałem ich ani razu. Tak właśnie niemieckie i austriackie sądy „respektują” i „egzekwują” nawet swoje własne wyroki, gdy ktoś jest niewygodny i walczy konsekwentnie o godność i honor, a także o prawa swoje i dzieci, za które jest odpowiedzialny. Moje córki mają teraz trzynaście i szesnaście lat, są całkowicie zgermanizowane, wyobcowane i ekstremalnie przeciw mnie nastawione przez byłą żonę i jej rodzinę, która jeszcze przed rozwodem często dawała mi odczuć, że Polak to ktoś gorszy, godny pogardy. 

(...)

fot. Archiwum rodzinne W.Pomorskiego

Wywiad ukazał się w miesięczniku Moja Rodzina (nr maj, 2013). Pełna treść dostępna w drukowanej wersji dostępnej w sprzedaży. 


prawy

dolina słońca

Wesprzyj nas!

 

Rozliczenia transakcji kartą kredytową

i e-przelewem przeprowadzane są za

pośrednictwem Centrum

Rozliczeniowego Dotpay

Prenumerata

Zamawianie prenumeraty w redakcji: tel. 22 831 28 06 lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zachęcamy do prenumeraty!

Pobierz numery archiwalne

Przegapiłeś któryś z numerów magazynu
Moja Rodzina?

Nie ma problemu, pobierz go z Naszego Archiwum.

Fundacja SOS

Fundacja SOS Obrony Poczętego Życia – wydawca magazynu „Moja Rodzina“ organizuje pomoc dla samotnych matek i rodzin wielodzietnych. Szerzy idee poszanowania życia i odpowiedzialnego rodzicielstwa. Prowadzi działalność charytatywną i oświatową. więcej...