Wojciech Pomorski: Nie składam broni, będę walczył o córeczki

„Głęboko wierzę w to, że przyjdzie taki dzień, kiedy odbiorę telefon i usłyszę głos moich ukochanych córeczek, Justynki i Iwonki-Polonii”. Z Wojciechem Pomorskim, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech Dyskryminacja.de, rozmawia Robert Wit Wyrostkiewicz.Robert Wit Wyrostkiewicz: Dziewięć lat temu Jugendamt, czyli niemiecki sąd rodzinny, zakazał Panu rozmawiać po polsku z własnymi dziećmi. Później uniemożliwił Panu kontaktowanie się z córkami. Czy może Pan przypomnieć nam wydarzenia sprzed lat i opowiedzieć o Pana obecnej sytuacji?

Wojciech Pomorski: Od prawie dziesięciu lat walczę przeciw przymusowej germanizacji dzieci. W 2003 r. moja była żona, Niemka, przy wsparciu Jugendamtu uprowadziła z domu w Hamburgu nasze dwie córki, Justynę i Iwonę-Polonię. Wtedy jeszcze miałem pełnię praw rodzicielskich i nadzieję na szybkie unormowanie sytuacji i częste kontakty z córeczkami. Odkąd dziesięć lat temu sąd pozbawił mnie praw rodzicielskich, moje córki widziałem łącznie jedynie przez szesnaście godzin. Ostatni raz miało to miejsce w lutym 2010 roku. Od tamtego czasu, czyli od przeszło trzech lat, mimo wyroku austriackiego sądu, że mam widzieć dzieci co dwa tygodnie, nie widziałem ich ani razu. Tak właśnie niemieckie i austriackie sądy „respektują” i „egzekwują” nawet swoje własne wyroki, gdy ktoś jest niewygodny i walczy konsekwentnie o godność i honor, a także o prawa swoje i dzieci, za które jest odpowiedzialny. Moje córki mają teraz trzynaście i szesnaście lat, są całkowicie zgermanizowane, wyobcowane i ekstremalnie przeciw mnie nastawione przez byłą żonę i jej rodzinę, która jeszcze przed rozwodem często dawała mi odczuć, że Polak to ktoś gorszy, godny pogardy. 

(...)

fot. Archiwum rodzinne W.Pomorskiego

Wywiad ukazał się w miesięczniku Moja Rodzina (nr maj, 2013). Pełna treść dostępna w drukowanej wersji dostępnej w sprzedaży. 


prawy

Wesprzyj nas!

 

Rozliczenia transakcji kartą kredytową

i e-przelewem przeprowadzane są za

pośrednictwem Centrum

Rozliczeniowego Dotpay

Prenumerata

Prenumeratę można zamawiać pod nr tel. 22 831 28 06 lub 505 148 794

Poradnia Zdrowego Rodziecielstwa

Specjalistyczna poradnia oferuje wszechstronną pomoc kobietom, małżeństwom i całym rodzinom. Sprawdź zakres naszych usług i umów się na wizytę.

Zapraszamy >>

Fundacja SOS

Fundacja SOS Obrony Poczętego Życia – wydawca miesięcznika „Moja Rodzina“ organizuje pomoc dla samotnych matek i rodzin wielodzietnych. Szerzy idee poszanowania życia i odpowiedzialnego rodzicielstwa.

Zapraszamy! >>